friends-wah-pah-woopahSelamlar, sayfamızın yeme/içme başlığının ilk mevzusu, mevzu il sud ile karşınızdayım 🙂 Mevzu Viyana’nın yeme/içme rehberi gelene kadar, yakınlarda bir bölgeye minik bir yeme/içme rehberi yazmak istedim. Viyana yeme/içme’den önce Mevzu Viyana- Bölüm 2 ye bir göz atmak isterseniz. Linki bıraktım.

İl-sud-moda-kadıköy-italyaYaklaşık 3 hafta kadar önce ilk defa günümüzün boş olduğu bir hafta sonu günü yaşadık. Hemen fırsatı değerlendirmeliydik. O kadar hızlı bir şekilde o kadar çok plan yaptık ama bir o kadar da hızlı bir şekilde o planlar iptal oldu. Sonra birkaç zamandır gitmek istediğimiz ve stalkladığımız bir restorana gitmeye karar verdik. Sabah erken saatlerde hemen restoranı arayarak akşam üstü için rezervasyon yaptırmak istediğimizi söyledik. Şansımıza müsaitlik vardı 🙂

İlk defa gidecektik bu yüzden Kadıköy’de olmasına rağmen biraz erken yola çıktık. Haritadan bakarak restorana varınca çok şaşırdık. Çünkü her zaman önünden geçtiğimiz bir yerdi ancak daha öncesinde restoranı görmemiştik.

Açıkçası restorandan içeri girince çok etkilendim. Ortamın ışığından, sıcaklığına, çalan müziklerden, iç dizaynına kadar her şey bana çok samimi geldi. Aynı zamanda bana İtalya’yı hatırlattı. Bize ayırdıkları üst kattaki masaya geçtik. Üst katta aynı şekilde küçük ve samimiydi. Şaşalı ve kocaman bir restoran beklentisiyle gitmeyin. Ama emin olun gittiğiniz zaman o samimi sıcak havasını çok beğeneceksiniz. Biz gittiğimiz de bir çift  vardı. Kalabalık değildi. Garsonlar ilgili ve çok kibardılar. Umarım bu çizgilerinde devam ederler.

GRAB A BİTE! 😛

Makarnasını, pizzasını ve mükemmel içimli kırmızı şarabını denedik. Makarnasını pizzasından daha çok beğendim ancak bu benim tam bir makarna sever olmamdan kaynaklanıyor olabilir. Şarabı mükemmeldi. Tatlı olarak creme brulee ve tiramisusunu denedik. Creme brulee yarım puan önde benim için. Yine de tekrar gitsem ikisinden de sipariş veririm 🙂

İflah olmaz bir yiyici olduğum için sadece sizinle paylaştığım bu fotoğraflar var elimde 🙂 Buyrun:

 

Deneyimlerinizi, yorumlarınızı veya sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Twitter, Instagram ve Facebook sayfalarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir:

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir