Hazır hızımı alamamışken Marburg Yeme/İçme yazısına da başlamak istedim.

Küçük bir bilgilendirme: Marburg’da gezilecek yerler yazısı için Mevzu Marburg yazısına bakmayı unutmayın. Bu arada o yazı haftaya güncellenecek. Maalesef gezdiğimiz yerlerden bazı fotoğraflar silinmiş fotoğrafsız bir şekilde de yazıyı yazmak istemedim. Bu yüzden o yazıda biraz eksikler var 🙂

Hala Marburg’da restoran ve kafelerin hepsini gezebilmiş değilim ancak uğradıklarım arasından favori olanları paylaşmak isterim.

Cafe Paprica

Cafe Paprica, Marburg,
Cafe Paprica, Marburg

İlk müdavimi olduğum yerlerden birisi. Fiyatlar ortalama porsiyonlar büyük ve ortalama lezzette. Marburg Altstad’a Rudolphplatz’dan asansörle çıktığınızda kar

şınıza gelen ilk kafe/restoran. Mantarlı tavuklu auflaufları lezzetli ve büyük porsiyonludur. İki kişiye rahatlıkla yeter.

Ayrıca içerde ve dışarda oturma şansınız var.

Eis Eis Baby

Marburg Altstadt merkezde bulunan geç saatlere kadar açık olan kafe. Alkollü, alkolsüz içeceklerle beraber günlük olan pastane ürünleri de bulunmakta. Fiyatlar biraz daha yüksek olmasına rağmen ortam ve merkezde olmasıyla gönlümü cezbediyor açıkçası.

Aslında Viyanaya ait olan meşhur Sachertorteyi bence bir de burada deneyin 😛

Bu arada Mevzu Viyana- Bölüm 3 yeme içme rehberine göz atmak isterseniz.

Cafe Maxx Marburg

Cafe Maxx, Marburg,Üzgünüm anne, kızın bir kafeye aşık oldu 😀

İçerideki ortamından mıdır, yemeklerinden mi yoksa evime yakın olmasından mıdır bilmem ama benim Marburg’daki  favori mekanım burası. Yemekler lezzetli doyurucu ve uygun fiyatlı. Alkollü kokteylleri ortalama üstü bir lezzette.

957 Ramen Bar

Burası Marburg’a geldiğimizden beri radarımdaydı. Yeni çarşı ve eski çarşı arasındaki yokuşun üzerinde bulunan bir ramen bar. Ben de çok yakın bir zamanda deneme fırsatı buldum. Fiyatlar bana birazcık yüksek gelse de lezzet ortalamanın üzerindeydi. Özellikle Miso çorbasını  çok beğendim.

 

Damals Hinterm Mond

Marburg’da diğer favori mekanım. Burası günlük bakery ürünlerin çıktığı, soğuk ya da sıcak kahvenizi yudumlayabileceğiniz samimi güzel bir kafe.

Ayrıca benim için adı “balkon”, evimin balkonu 🙂 Sebebi de kafenin giriş kısmı biraz yüksekte kalıyor. Balkonlarımızdaki havayı veren bir oturma düzeni var. Bu da bana evimi hatırlatıyor ^^

Fiyatlar kahveler için 3-7 euro arasında değişmektedir. İçerisine eklettirdiğiniz şurup ya da bitkisel süte göre fiyat farkı oluşmakta.

Günlük pastane ürünleri ise 4-8 euro arasında değişiyor.

Pastane ürünlerini denemenizi tavsiye ederim çünkü her zaman taze oluyorlar. Hele bir de fırından yeni çıkmış denk gelirse… :p

Bir önceki yazının güncellenmiş halini de kaçırmayın derim 🙂

Deneyimlerinizi, fikirlerinizi veya sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Twitter, Instagram ve Facebook sayfalarımızdan bizi takip etmeyi unutmayın.

Bunlar da hoşunuza gidebilir:

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir